První tři kola krajského přeboru MLŽ

29.03.2016 10:32

12. března jsme zahájili první kolo jarní části krajského přeboru proti Příbrami na vlastním hřišti. V sestavě: Suchý, Ostaš M., Šnídl, Pergnerová, Blokeš, Fiška, Pavlík J., Sabo, Čech a Vait, Kuthanová a Jorda jsme podali bojovný výkon a i přes prohru 1:5 jsme mohli být s výkonem spokojeni. Tatraňáci předváděli celoplošnou hru a dokonce měli i převahu, ale i přes pár tutových šancí jsme nebyli schopni vstřelit branku. mám oblibě říkat, kdybychom vedli 3:0 po prvních 20 minutách tak by se nemohl nikdo divit, ale fotbal není o kdyby a branky stříleli hosté a v poločase jsme prohrávali 0:4. Druhý poločas jsme začali opět aktivně a po jednom z rohů si Příbramáci dali vlastňáka. Opět jsme hýřili aktivitou a měli dvě šance na úpravu výsledku, ale jako poslední skorovali Příbramáci na konečných 1:5.

Další sobotu jsme vyrazili na hřiště Berounských, kde jsem také prohráli 1:5, ale s hrou proti Příbrami se to nedá srovnat. Tatraňáci, ač nehráli v obvyklé sestavě, tak ničím za 2x35 minut nenadchli. Musím se přiznat, odjížděli jsem do Berouna s pocitm zisku minimálně jednoho bodu (začátkem zimní přípravy jsme tento tým porazili 4:2 na jejich hřišti). Každopádně Berounští byli aktivnější a disciplinovanější. Tatraňáci byli, bohužel u každého míče až jako druzí a tudíž nemohli pomýšlet na lepší výsledek. V Berouně jsme hráli v sestavě: Suchý - Vokurková, Vait, Šnídl, Ostaš M., Pavlík, Alexij, Blokeš, Fiška, Vlasjuk, Jorda, Kuthanová, Brož a Vala. Jedinou branku za Tatran vsítil v prvním poločase Alexij, kdy po nahrávce Vaita z pravé strany stál sám před prázdnou brankou a korigoval průběžný výsledek na 1:3.

Velikonoční víkend (sobotu) jsem přivítali na našem hřišti borce z Mnichova Hradiště. Jak jistě víte tak první zápas, vždy odstarávají starší žáci a tentokrát vítězně - porazili starší žáky z Hradiště 1:0. Od 11:10 nastoupili k třetímu utkání jara mladší žáci v sestavě Suchý, Šnídl, Čech, Vait, Ostaš M., Pavlík J., Blokeš, Alexij, Fiška, Havel, Kuthanová, Jorda. První poločas, jak , jak je našim zvykem, byl ospalý, bez náboje a bez chuti. Rázem se prohrávalo 0:3. Do druhého poločasu Tatraňáci vlítli jako vyměněni, ale po kontaktní brance Havla na 1:3, přišla na řadu malá chybka v přechodu na polovinu soupeřova hřiště, kterou se už nepodařilo napravit a inkasovali jsem po čtvrté (1:4) Jak se později ukázalo, tak k naší smůle, to byla rozhodující branka. Zbytek utkání jsme sehráli vyrovnanou partii a po výborném výkonu brankáře, který už nepřipustil žádnou další obdrženou branku a po vstřelení branky Ostašem a Havlem jsem nakonec prohráli těsně 3:4. Ve třetím podzimním kole jsme na jejich hřišti prohráli 2:7. A nejen na výsledku, ale i na předvedené hře (řadím i první půli) je vidět posun k lepším zítřkům, budeme pokračovat v práci a nabývat zkušennosti..........

Každopádně jedem dál, už nám pomalu končí hokejová sezóna - hokejisti se převtělí za fotbalisty a vlítneme i na okres starších žáků a okres mladších žáku. Před námi jsou krásné dva měsíce plné fotbalu.......... Hurá na trénink...........