Soustředění léto 2015 - termín 24.8. 2015 - 28.8.2015


Letošní soustředění proběhlo v poklidné atmosféře. Počasí nám přálo a všichni měli dobrou náladu. Pro tento rok jsem se rozhodl, že změníme status u starší přípravky z mateřské školky na fotbalisty. Veškeré potřebné informace již budete dostávat formou emailu, budou k přečtení na stránkách a důležité změny v sestavách budu řešit telefonicky. A být fotbalistou znamená - v kabině bez rodičů, po tréninku (zápase) se jít osprchovat - pokud to podmínky dovolí, každopádně ručníky sebou, dále všechny dítka už jsou přihlášené na facebooku, takže pro ně není problém si najet na naše stránky a napsat případnou omluvu, ale né že mi někdo napíše, omluvu na zápas v sobotu, když se v neděli hraje (samozřejmě zdravotní důvody beru). Dále na stránkách zveřejním vždy 3 jména hráčů, kteří budou mít takovou pomyslnou službu (přepraví tašku s pomůckami na hřiště, vemou vodu pro hráče, uklidí v kabině, uklidí dresy po zápase apod.). Další novinka je Docházka, sledujte ji.

Ale nyní z5 k soustředění - jak jsem již psal, nebyl nikdo, kdo by cokoliv odflákl, za což klobouk dolů. Sice jeden případ se našel, ale jak mi bylo vzkázáno tak na Tatranu dotyčný hrát nebude (důvody mi nejsou sice známy, ale je to volba dané osoby). V rámci soustředění jsme sehráli celkem 3 přípravné zápasy. První se hrál proti Novému Strašecí, kdy k nám přivítali borci ročníku 05. Hrají Kladenskou soutěž 5+1, ale přizpůsobili se nám a hráli 7+1. Zápas to byl vyrovnaný a bohužel jsem to bral tréninkově a nedělal jsem žádné zápisky. V tomto zápase šlo především o vyzkoušení si v praxi nabytých informací při tréninku.

Ve čtvrtek se na tatranskou umělku dostavili borci z Hředel, kteří tento rok také zrušili starší přípravky a jdou bojovat do okresu mladšího žactva - sehráli jsem slušnou partii (sice tady o tomhle zápase mám podrobné zápisky, ale opět byl číselný výsledek nepodstastný) Výkon obou mužstev byl na dobré úrovni - oba týmy se teprve učí malou formu fotbalu 7+1 a dostávají si ji pod kůži. Na pátek byl domluven zápas proti Senomatům, ale bohužel nedopadl a trenér je omluvil. Ale na posledbní chvíli se nám podařilo domluvit utkání pro ročník 06 proti SKP. Mladíci sehráli výborné utkání a přesvědčili mě borci jako Vojta šnídl, jakub Lev a Tobiáš Pavlík, že s něma mohu do starších přípravek počítat.

 

V sobotu jsme odjeli s vybranou hrstkou 9 hráčů na (údajně) slušně obsazený turnaj do Kryr - opak byl pravdou (bohužel i přes telefonické ujišťování o soupeřích jsem špatně vybral sestavu). Turnaj jsme jednoznačně vyhráli se dvěmi obdrženými brankami a cca 48 vstřelenými. Kluci si prošli v tréninkovém tempu turnajem a rozloučili se se systémem 5+1 (mimo zimní turnaje).

A ještě jedno podstatná událost se stala během týdne soustředění - Filip Šnídl, Ondra Blokeš a Filip Vlasjuk porpvé nastoupili za mužstvo mladších žáků v krajském přeboru - reprezentovali nás na výbornou. Spolupráci prohloubím a to následovně - v sobotu (tj. zítra) 5.9.2015 odjedou k dalšímu krajskému utkání do Velimi tito naši borci - Šnídl, Alexij, Vlasjuk, Suchý (brankářská 2.) Blokeš.

Ve středu 9.9.2015 sestavím celou sedmičku z našich borců ke krajskému utkání proti Berounu, které se odehraje od 17:45 na Tatranu.